Разведение пресноводной рыбы

276 0
2 хвилини на прочитання

Розведення прісноводної риби

Розведення прісноводної риби в оренді вражає своєю ефективністю, як підтверджують реальні історії успішних бізнесменів, які освоїли водойми під оренду. Прикладом цього є випадок озера в Дніпропетровській області, яке кілька років тому перебувало на межі зникнення через активну діяльність корейських підприємців у сільському господарстві. Вони майже осушили водоймище, направивши всю воду на іригацію, і, природно, риба зникла.

Проте з приходом орендаря ситуація різко змінилася: рибу відновили, берегову зону упорядкували, створивши зручні умови для риболовлі та відпочинку.

Перш ніж почати розводити рибу у вибраній водоймі, варто консультуватися з досвідченими фахівцями. Вони допоможуть визначити оптимальний склад риби для запуску. Наприклад, рекомендується використовувати дворічних мальків, так як вони мають високу приживаність (близько 95%) і менше схильні до хижацьких нападів.

Важливо врахувати, що вибір однорічки може зменшити виживання до 80%. Анатолій Свириденко, підприємець із Миколаївщини, наголошує, що ціни на рибу коливаються в залежності від сезону, і рекомендує враховувати цей фактор при плануванні.

Українські водоймища надають чудові можливості для розведення риби. Фахівці зазначають, що їхня цінність можна порівняти з чорноземом, а потенціал відтворення риби в них величезний.

Україна має значні площі внутрішніх водойм для аквакультури, що перевищують 1 млн га, включаючи водосховища, ставки, озера та інші типи водойм.

Це створює сприятливі умови для успішного розвитку галузі та вирощування риби в орендованих водоймах.

Потенціал для розведення риби в оренді озера є величезним, проте домовитися з різними інстанціями про отримання оренди може бути складним завданням. Розподіл відповідальності між Держкомітетом з рибного господарства, Держкомітетом з водного господарства та місцевими органами самоврядування створює низку адміністративних бар'єрів.

Влада прагне спростити процес для орендарів, впроваджуючи систему єдиного дозвільного вікна, але точні терміни цієї зміни поки невідомі.

У поточній ситуації підприємцям доводиться проводити тривалі переговори та вмовляти різних чиновників. Цей процес може зайняти не один рік, і не виключено, що доведеться використовувати традиційні методи сватання та особистих зв'язків.

Анатолій Свириденко зазначає, що отримання дозволу на оренду озера може коштувати дорого, вимагаючи значних фінансових вкладень, незважаючи на відносно невисоку вартість самої оренди (від 200 до 500 грн. за гектар водної гладі).

Важливо врахувати, що озера поблизу великих міст, таких як Київ, Дніпропетровськ та Одеса, можуть бути вже орендовані, що робить доступ до таких об'єктів ще більш обмеженим.

Варіанти розведення риби

Варіанти розведення риби

Розведення риби та оренда водойми надають різноманітні можливості для прибуткового бізнесу. Незважаючи на неминучі початкові витрати, перспектива отримання доходу до 50% робить цей захід привабливим.

При виборі водоймища важливо врахувати його потенціал, такі як місце розташування, наявність інфраструктури, зручність доступу та наявність системи збуту або близькість до населених пунктів.

Особливу увагу варто приділити додаткових заробітків. Платна рибалка надає додаткове джерело доходу, залучаючи любителів риболовлі за гроші. Також поблизу можна відкрити магазин рибальських снастей та додатково заробляти на продажі відомих брендів:  Yarie, Daiwa, Shimano.

Організація стаціонарних сіжі-наметів та місць для купання може принести додаткові кошти. Вправно організований пляжний відпочинок, з установкою альтанок та мангалів, може стати додатковим джерелом прибутку.

Організація платної автостоянки також може приносити додаткові кошти та запобігати небажаним ситуаціям з місцевими жителями. Надання знижок місцевим жителям на риболовлю та відвідування пляжу може сприяти створенню позитивних стосунків із спільнотою.

Загалом, творчий підхід до справи, грамотне використання можливостей водойми та створення різноманітних послуг для відвідувачів дозволяють створити успішний та прибутковий бізнес у цій сфері.

Особливості рибного бізнесу

Особливості рибного бізнесу в Херсонській області є унікальною нагодою для підприємців. На ринку доступне ставкове господарство, що включає дві водоймища площею 80 і 50 га, із супутньою інфраструктурою, такий як бригадний будинок та склади для кормів та хімікатів.

Особливості рибного бізнесу

Нинішній власник оцінює своє майно в $1 млн. Сергій, власник ставків, запевняє, що споруди належать йому, а за оренду озер він сплачує лише кілька тисяч гривень на рік.

Водойми вже населені товстолобиком, коропом, сомом та білим амуром. Однак сам власник не виявляє інтерес до розведення риби та її подальшої торгівлі, воліючи фокусуватися на вилові, який може досягти 250 тонн риби за дворічний цикл.

Якщо з'явиться партнер, який готовий інвестувати в зариблення водойм віслоносом або стерляддю, можна зняти від 100 до 200 тонн благородної риби за два роки і продати її за ціною не менше 80 грн. за кг. Це обіцяє значне піднесення, але пов'язане з високими витратами, оскільки один благородний хлопчик коштує приблизно 1$.

Процес зариблення – лише початок. Риба також має збільшувати свою вагу. Близько 80% рибних господарств вважають за краще не витрачати кошти на підживлення риби, дозволяючи їй харчуватися природними ресурсами у водоймі.

Цей метод доступний лише дрібним орендарям чи великим господарствам із великими нагульними ставками. У даному випадку з площі водойм у 225 га для нагулу та вирощування, щоб виростити 300 тонн товарної риби, потрібно 1,5 тис. тонн комбікорму, ціна якого становить приблизно 2 тис. грн за тонну. Необхідно також зважити на мінливість природних умов, таких як посуха, підвищення цін на зерно, що безпосередньо впливає на вартість комбікорму.

Підприємствам також необхідно дбати про безпеку водойм від браконьєрів, що потребує додаткових витрат на охорону.

Ефективна протидія браконьєрам передбачає зміну економічної основи та впровадження нових методів, таких як вилучення засобів пересування та знарядь лову.

Суттєвим кроком може бути зміна судової практики та створення гарячої лінії для оперативного інформування про інциденти браконьєрства.

Риба як цінний продукт харчування, а й невід'ємна частина екосистеми. Проте споживання риби українцями становить лише 14,1 кг на рік, що значно менше, ніж у мешканців Західної Європи.

У світлі цього Комітет має намір збільшити вилов риби із внутрішніх водойм. Однак майбутня приватизація частини державних підприємств у рибній галузі надає підприємцям можливість увійти до цього перспективного сегменту ринку.

Необхідно уважно стежити за розвитком подій та розглядати варіанти для вступу до рибного бізнесу до того, як оренда водойм перестане бути доступною.

Разведение пресноводной рыбы
4.5/5
24
Коментарі (0)

Схожі статті