Бізнес з вирощування пшениці

294 0
3 хвилини на прочитання

Пшениця, яка є ключовою сільськогосподарською культурою багатьох країн, включаючи Україну, відіграє невід'ємну роль у виробництві найпопулярнішого виду хліба, а також у створенні різноманітних макаронних та кондитерських виробів. Незважаючи на свою важливість, сільське господарство в Україні на сьогоднішній день не є галуззю із високим рівнем розвитку. Цьому сприяють як мінливі природні умови, і недостатня активність держави у підтримці аграрного сектора економіки. Ці фактори стають перепоною для багатьох підприємців, які бажають займатися сільським господарством.

Однак там, де є труднощі, можливе зниження рівня конкуренції. Сільське господарство, у ролі постачальника продовольства для мас, покликане задовольняти потреби величезної кількості людей, що створює потенціал участі безлічі гравців над ринком. Замість сильної конкуренції фермери часто віддають перевагу співпраці для ефективного ведення бізнесу.

Заробити на вирощуванні пшениці можливо, особливо за наявності досвіду та знань у сільському господарстві.

У той час як міському підприємцю доведеться вкласти зусилля у вивчення літератури, щоб теоретично розумітися на процесах посіву, пророщування та збирання пшениці. Без підтримки досвідченого агронома успіх буде важко досягнутим.

Пшениця, як і багато інших сільськогосподарських культур, потребує уважного догляду, і навіть найменша помилка може призвести до серйозних наслідків. Багато фермерів підкреслюють складність та іноді невигідність вирощування пшениці, що потребує ретельного планування та впевненості у успішному продажу врожаю.

Незважаючи на ризики, пов'язані з природними умовами, позитивним моментом є те, що останні події спонукають державу до змін в аграрному секторі, вказуючи, можливо, на перспективний напрямок розвитку.

Як відкрити бізнес з вирощування зернових


Для запуску власного бізнесу з вирощування зернових культур з нуля необхідно наслідувати кілька ключових кроків.

 1. Реєстрація підприємства
  Визначтеся з формою підприємства. Хоча можна зареєструватися як індивідуальний підприємець або створити юридичну особу, рекомендується оформити селянсько-фермерське господарство (КФГ) для сільськогосподарської діяльності. Реєстрація вимагатиме певних фінансових витрат, приблизно 20 тисяч рублів, включаючи збирання необхідних документів та отримання дозволів.

 2. Вибір землі
  Знайдіть відповідну ділянку землі. На півдні України землі для сільськогосподарських потреб часто доступні, але навіть у середній смузі можна знайти потрібні поля для вирощування пшениці.

 3. Обсяги посівів
  Для успішного бізнесу з вирощування зернових, особливо пшениці, вам знадобиться значна площа. Мінімально необхідна кількість землі – близько 100 га. Багато фермерів вважають за краще орендувати тисячі гектарів для підвищення рентабельності.

 4. Фінансові питання
  Виберіть стратегію оренди землі замість її придбання, щоб знизити початкові витрати. Витрати на оренду залежать від типу ґрунту та регіону, але, наприклад, чорнозем коштує до трьох з половиною тисяч рублів на рік за гектар. Спочатку можна орендувати землю на рік, що дозволить легше адаптуватися до умов регіону.

 5. Масштабування
  Розгляньте можливість розпочати з менших обсягів оренди, щоб мінімізувати ризики. Однак, з огляду на постійний попит на пшеницю, навіть невеликі обсяги можуть знайти свого споживача.

 6. Продаж продукції
  Розробте стратегію продажу. Пам'ятайте, що великі покупці віддають перевагу постачальникам з високими обсягами продукції. Важливо як виростити врожай, а й забезпечити ефективну реалізацію.

 7. Управління ризиками
  Зважайте на ризики, пов'язані з природними умовами, зміною цін на продукцію та іншими факторами. Розробіть план для мінімізації потенційних збитків.

бізнес з вирощування зернових

Запуск бізнесу з вирощування зернових – це складне підприємство, яке потребує не лише фінансових вкладень, а й глибокого розуміння сільського господарства та ринку зернових культур.

Характеристика сортів пшениці під посів

Коли землю знайдено, потрібно визначитися, яку саме пшеницю доведеться вирощувати. Існує безліч сортів цього злаку, і підбирати потрібно найзатребуваніший і врожайніший, який виростає саме на потрібному грунті та стійкий до конкретних кліматичних умов.
 
Пшениця має найбільшу кількість сортів (саме з аграрної точки діяльності) порівняно з усіма іншими злаковими культурами, але тут потрібно визначитися насамперед, яка саме пшениця вирощуватиметься – фуражна чи продовольча. Деякі засівають поля різними видами цього злаку, щоб охопити більшу кількість споживачів у результаті.
 
За даними статистики набагато більше споживається саме кормова пшениця. Але все ж таки в першу чергу потрібно враховувати, яка форма посіву краща. Пшеницю можна назвати гарною культурою саме тому, що вона може бути і ярою, і озимою. Тому залежно від регіону, його клімату та особливостей ведення сільського господарства вибираються сорти, які висіваються або навесні, або пізнім літом чи восени. Іноді знаходить застосування практика висіву озимої пшениці, яка забирається навесні, після чого на цьому ж полі засіюють яру.
 
Це дозволяє економити площі та отримати врожай двічі на рік. Але тоді можна не встигнути засіяти поле знову озимою культурою, та й у такому разі підвищується ризик хвороб рослин.
 
Грамотне ведення сільського господарства взагалі передбачає засадження однієї землі однієї й тієї ж культурою кілька разів поспіль, зазвичай після збирання врожаю землі починають вирощувати іншу культуру, щоб у наступному року знову змінити її початкової і навіть взагалі третьої. Це все називається сівозміною, і враховує алелопатию рослин, тобто їхній взаємний вплив один на одного.
 
При цьому не варто розраховувати на засівання землі тритикале або житом після пшениці, близькі споріднені рослини, і злаки взагалі не повинні змінювати один одного на рік. Таким чином, підприємець-початківець повинен вибрати кілька культур, якими він займатиметься, враховуючи їх взаємний вплив на ґрунт і проростання послідовника, і або розділити свою ділянку на кілька частин, щоб отримувати одну культуру щорічно (але з різної території), або займати в різні року різними рослинами.
 
Щоб розібратися у всіх тонкощах, потрібно вивчити чимало літератури, а ще краще знайти людину, яка в цьому чудово розуміється. Для того, щоб виростити пшеницю, потрібна чимала кількість насіння на посів. Так, мінімумом можна назвати 100 кілограмів насіння на один гектар, а іноді цей показник у кілька разів вищий. Все залежить від того, наскільки багатий ґрунт, які рослини виростали на ньому раніше і від загальних кліматичних умов.
 
Якщо взяти середню норму посіву 150 кілограмів на один гектар, то на 100 гектарів потрібно 15 тонн насіння. Ціна однієї тонни насіння пшениці становить у середньому 6 тисяч рублів, але може бути вищою або нижчою залежно від сорту. Таким чином, насіннєвий фонд обійдеться в 90 тисяч рублів, але це дуже середня цифра з вищеназваних причин.
 
Насіння закуповується спочатку у фірми, що спеціалізується на цьому, надалі цих витрат не буде, так як буде використовуватися матеріал, вирощений самостійно. Сильно відрізняються і норми та умови посіву в залежності також від безлічі умов, і потрібно бути готовим до того, що доведеться вчитися на власних помилках, підбираючи найоптимальніші способи культивування.
 
Характеристика сортів пшениці
 
Характеристика сортів пшениці відіграє важливу роль у виборі насіння для вирощування. Існує різноманітність сортів, кожен із яких має свої особливості, придатні для певних кліматичних та ґрунтових умов.
 1. Пшениця як кормова чи продовольча культура
  Першим кроком щодо вибору сорту пшениці є визначення її призначення. Рішення про те, чи пшениця використовуватиметься як кормова чи продовольча культура, впливає на вибір конкретного сорту.

 2. Яра або озима пшениця
  Пшениця може бути яра або озима, і вибір залежить від кліматичних умов регіону. Важливо враховувати, що різні сорти віддають перевагу різним термінам посіву, тому адаптований до регіону сорт забезпечить кращий урожай.

 3. Сівообіг
  Сівообіг – важливий аспект успішного ведення сільського господарства. Вибір сортів та їх послідовна зміна допомагають підтримувати родючість ґрунту та зменшувати ризик захворювань рослин. Змінна сівозміна може включати яру та озиму пшеницю, а також інші культури.

 4. Кількість насіння та витрати
  Для успішного посіву необхідно визначити оптимальну кількість насіння. Це залежить від багатьох факторів, включаючи якість ґрунту, кліматичні умови та обраний сорт. Витрати на насіння також можуть змінюватись в залежності від сорту та регіону, тому необхідно провести ретельний аналіз.

 5. Насіннєвий фонд
  Важливим аспектом у бізнесі вирощування пшениці є формування насіннєвого фонду. Це дозволяє заощадити на закупівлі насіння в майбутньому та забезпечує більш надійні матеріали для висіву. Разом з тим, насіннєвий фонд потребує постійного оновлення та підтримки.

 6. Співпраця з фірмами
  Підприємцям-початківцям рекомендується почати із закупівлі насіння у спеціалізованих фірм. Це забезпечує доступ до якісних матеріалів та професійної підтримки. У довгостроковій перспективі за наявності необхідного досвіду можна використовувати свій насіннєвий матеріал.

 7. Навчання та досвід
  Знання особливостей кожного сорту, оптимальних умов його вирощування та досвід ведення сільського господарства є ключовими компонентами успішного бізнесу. Навчання на основі літератури, консультації з досвідченими агрономами та власний досвід допоможуть покращити результативність вирощування.

Вибір сортів пшениці – це стратегічне рішення, яке визначить успішність бізнесу щодо вирощування зернових культур. Ретельне вивчення ринку та підготовка культурної стратегії допоможуть мінімізувати ризики та максимізувати врожайність.

техніка

Яка техніка потрібна

Для ефективного вирощування пшениці фермеру знадобиться не тільки ділянка землі, а й спеціалізована техніка, а також комору для надійного зберігання врожаю. Розміщення комори можна вибрати поряд з будинком або прямо на полі, тоді як техніку рекомендується зберігати у видимому місці. Машини, необхідні для догляду за злаком, поділяються на доглядальні та збиральні. Можливість оренди комбайна на період збирання врожаю часто краща, враховуючи високу вартість такої техніки та її обмежене використання протягом року.

Серед основних машин, необхідних для успішного вирощування пшениці, включають:

 1. Трактор.
 2. Борона та плуг.
 3. Сівалка.
 4. Лущильник.
 5. Культиватор

Придбання нової, вживаної, оренда чи лізинг – всі варіанти можливі, залежно від фінансових можливостей фермера. У деяких випадках оренда як збиральної, так і іншої техніки може бути більш вигідною стратегією. Придбання нової техніки з наступним амортизаційним обліком є ​​більш довгостроковим вкладенням з можливістю заощадити, використовуючи позикові кошти.

При збільшенні площ для вирощування пшениці рекомендується розглянути купівлю кількох одиниць техніки, щоб уникнути ризику затримки збиральних робіт. Сучасне обладнання суттєво знизило потребу у ручній праці, проте у разі потреби легко знайти робочу силу у найближчому населеному пункті.

Решта завдань може бути виконано підприємцем та її сім'єю, але успішного ведення сільського господарства важливі регулярні консультації досвідченого агронома. Знайти досвідченого фахівця можна у місцевому колективному господарстві чи навіть серед досвідчених фермерів, що суттєво покращить шанси на вирощування високоякісного врожаю.

Добрива для вирощування пшениці

Важливим аспектом турботи про посіви пшениці є підживлення, добрива та боротьба зі шкідниками. Пшениця, володіючи слабкою кореневою системою, стає особливо вразливою перед бур'янами. Замовлення на систематичну боротьбу зі шкідниками можуть значно знизити кількість шкідливих рослин та тварин, проте правильний вибір попередника також може зменшити появу хвороботворних мікроорганізмів та бур'янів.

Відносно добрив перевагу варто віддавати органічним або біологічним походженням. Оцінити зразкову вартість таких робіт складно через безліч факторів, але для ділянки площею 100 гектарів потрібно мінімум 50 тисяч рублів. Ці засоби можуть бути використані для внесення необхідних добрив та замовлення обробки пестицидами за сприятливих умов.

Пшениця є однорічною культурою, що виростає менш ніж за рік.

Озима пшениця, що переважно використовується, висаджується в середині серпня на півночі і на початку жовтня на півдні. Дозрівання відбувається навесні, перед посівом ярих культур, витримуючи значне зниження температури. Непередбачувана погода в Україні останні десятиліття ускладнює сільське господарство.

Ярі культури можуть здаватися менш схильними до кліматичних умов, але посуха не виключена. Злаки віддають перевагу м'якому клімату, і різкі перепади температури, сувора зима і спекотне літо негативно впливають на врожай. У разі сприятливих умов успішне збирання пшениці стає можливим.

Бізнес з вирощування пшениці
4.4/5
20
Коментарі (0)

Схожі статті