Промислові роботи - тренди 2024

316 0
3 хвилини на прочитання

Прогрес промислової робототехніки у 2024 році уособлює хвилюючі тенденції, які ми вирішили детально розглянути у цій статті. Ми зібрали вам унікальну інформацію про ключові напрями розвитку, застерігаючи про те, як ці тенденції змінять ландшафт промислової робототехніки.

В наш час роботизація охоплює практично всі сфери життя, і важко знайти область, яка залишилася б осторонь цього впливу.

Роботи стали буденністю на вулицях, у медичних закладах, торгових центрах, освітніх закладах, ресторанах та багатьох інших місцях.

Однак у галузі інновації завжди займали особливе місце, оскільки потрібна максимальна ефективність і швидкість у виробничих процесах.

У цьому контексті 2024 рік не став винятком і нові технології та рішення у сфері промислової робототехніки продовжують з'являтися, підтверджуючи важливість цього напряму.

Промислові роботи

Колаборативні роботи

Еволюція колаборативних роботів продовжує активний розвиток у 2024 році, охоплюючи сферу проектування та інтеграції на підприємствах. Ці інноваційні машини покликані ефективно співпрацювати з операторами-людьми, виконуючи завдання, які або становлять небезпеку, або надто монотонні для участі людини. Такий підхід дозволяє робітникам сконцентруватися на складніших завданнях, що потребують людських навичок, таких як контроль якості або усунення несправностей.

Роботи, що мають маневреність і компактні розміри, оснащені передовими датчиками та алгоритмами, що забезпечують виявлення присутності людини та адекватну реакцію на неї.

Однією з ключових переваг колаборативних роботів є їхня простота в програмуванні та експлуатації. Вони можуть бути налаштовані на виконання різноманітних завдань, починаючи від елементарних маніпуляцій та розміщення, і закінчуючи складнішими операціями, такими як складання та зварювання. Крім того, коботи мають високу адаптивність, що дозволяє оперативно переналаштовувати їх для нових завдань, слідуючи змінним виробничим потребам.

Поточні вдосконалення коботів включають інтеграцію передових датчиків для більш точного сприйняття навколишнього середовища. Застосування нових технологій визначення сили дозволяє виконувати делікатні завдання і вимогливі до точності маніпуляції.

Зрештою, колаборативні роботи активно розробляються з урахуванням їхньої збільшеної рухливості та гнучкості, що відкриває нові перспективи для роботи в різних просторах та вирішення різноманітних завдань.

Динамічний розвиток колаборативних роботів робить їх невід'ємним доповненням до робочого процесу на підприємствах, і ця тенденція спостерігається у 2024 році з високою ймовірністю продовження в майбутньому.

Колаборативні роботи

Машинне навчання та штучний інтелект

Завдяки застосуванню машинного навчання, роботи у 2024 році навчаються на своїх помилках, демонструючи високу адаптивність до обставин, що змінюються, і підвищуючи свою ефективність.

Штучний інтелект вбудований у функціонал промислових роботів, дозволяючи прогнозувати можливі відмови устаткування.

Цей підхід дозволяє технічним бригадам планувати запобіжний ремонт, мінімізуючи час простою, продовжуючи термін служби обладнання та знижуючи витрати.

Застосування штучного інтелекту також простежується поліпшення контролю якості. Роботи, ґрунтуючись на аналізі даних від датчиків та камер, виявляють дефекти та аномалії у продуктах, що дозволяє внести корективи до того, як продукція надійде до рук споживачів.

Ще одним корисним застосуванням машинного навчання та штучного інтелекту є планування переміщень роботів. Завдяки алгоритмам штучного інтелекту, роботи оптимізують траєкторії свого руху, скорочуючи час та енерговитрати, що зрештою сприяє зниженню тривалості виробничих циклів та енергоспоживання, а також підвищенню продуктивності.

Інтеграція машинного навчання та штучного інтелекту в галузь промислової робототехніки стрімко набирає обертів.

Розвиток складних алгоритмів віщує додаткове поліпшення ефективності роботів, їх продуктивності та контролю якості. Цей тренд активно сприяє розширенню використання робототехніки у різних секторах, включаючи виробництво, логістику та охорону здоров'я.

Машинне навчання та штучний інтелект

Роботи-маніпулятори

Для роботів-маніпуляторів 2024 став ключовим, що надав їм ряд інновацій і удосконалень.

Один із суттєвих методів модернізації роботів-маніпуляторів – це використання м'якої робототехніки. М'які роботи виготовлені з гнучких матеріалів, таких як силікон або гума, призначені для імітації природних рухів живих організмів.

У той час як вони часто застосовуються в медицині, можливості м'яких роботів також знаходять застосування у виробничій сфері, наприклад для захоплення об'єктів, з якими традиційні роботи-маніпулятори можуть відчувати труднощі.

Інший підхід до підвищення функціональності захоплення та маніпулювання полягає у використанні передових датчиків та алгоритмів. Поєднуючи в собі зір, силу і тактильний зворотний зв'язок, роботи здатні виявляти зміни в навколишньому середовищі та реагувати на них, що забезпечує більш точне захоплення об'єктів та взаємодію з ними.

Програмовані алгоритми дозволяють роботам розпізнавати розмір і форму об'єктів, регулювати захоплення, а також налаштовувати реакцію зміни ваги чи текстури.

Розробка роботів з розширеними можливостями захоплення відкриває нові перспективи у промисловій робототехніці, особливо в секторах, де потрібне ретельне та точне поводження з об'єктами. Це стає критично важливим у таких областях, як харчова промисловість, охорона здоров'я та логістика, де обробка крихких або нестандартних об'єктів має принципове значення.

Таким чином, модернізація роботів-маніпуляторів, як і інші інновації в промисловості, спрямована на підвищення ефективності виробництва та зниження витрат.

Мобільні роботи

Мобільні роботи, спроектовані для автономного переміщення в межах фабрик та складів, відіграють ключову роль в оптимізації логістичних та транспортних операцій. Ці роботи займаються не лише вантажно-розвантажувальними роботами, а й ефективним транспортуванням товарів усередині виробничих та сховищних просторів.

Різноманітність форм і розмірів мобільних роботів надає можливість вибору між компактними, маневреними моделями, здатними пересуватися вузькими проходами, і більшими, здатними перевозити важкі вантажі на великі відстані. Їх обладнання включає цілий арсенал датчиків, таких як камери, лідери та ультразвукові сенсори, що забезпечують їм здатність уникати перешкод та запобігати зіткненням.

Автоматизація завдань із завантаження, розвантаження та переміщення матеріалів з використанням мобільних роботів дозволяє суттєво скоротити час та трудовитрати, необхідні для організації внутрішнього руху товарів.

Їхня здатність працювати без перерв і цілодобово сприяє збільшенню продуктивності, а також скороченню часу виконання замовлень.

У 2024 році мобільні роботи були вдосконалені в галузі систем навігації та розпізнавання об'єктів. Це має важливий вплив на ефективність роботів, особливо тих, які функціонують у динамічних середовищах, таких як склади та виробничі приміщення.

З урахуванням стрімких змін у виробничих процесах мобільні роботи також впроваджують машинне навчання для додаткової адаптивності. Просунутий штучний інтелект дозволяє їм коригувати свою поведінку та продуктивність у реальному часі, забезпечуючи ефективнішу адаптацію до змінних умов навколишнього середовища.

Мобільні роботи

Як і у випадку з коботами, мобільні роботи стають одним із головних трендів у 2024 році, відіграючи важливу роль на великих підприємствах та привносячи інновації, спрямовані на підвищення загальної ефективності виробництва.

Безпека

Зі збільшенням поширення промислових роботів стає ключовим аспектом забезпечити безпеку їхньої роботи, як для людей, так і для самого обладнання.

Безпека тісно пов'язана з попередніми трендами, особливо із застосуванням коботів, що відрізняються можливістю використання без ризику для персоналу.

Поліпшення в області датчиків та систем керування необхідні для забезпечення роботів здатністю виявляти потенційні загрози безпеці та вживати відповідних заходів. Наприклад, роботи можуть бути запрограмовані на уповільнення або зупинку, якщо людина входить до зони обмеженого доступу, запобігаючи можливим зіткненням.

Додатково до цих заходів увага також приділяється підвищенню безпеки самих роботів. Це включає використання компонентів, що відповідають стандартам безпеки, і мінімізацію ризику отримання травм. Превентивні заходи також охоплюють розробку програмного забезпечення та систем управління, ретельно перевірених на відповідність суворим стандартам безпеки.

Тренд щодо посилення уваги до безпеки у сфері промислових роботів спрямований на мінімізацію ризику нещасних випадків та травм, сприяючи створенню більш безпечних умов праці для людей.

Це важливо для успішного функціонування будь-якого підприємства та забезпечення турботи про добробут персоналу.

Технологічні нововведення 2024 року

Раніше рідко можна було почути про застосування роботів поза традиційними промисловими підприємствами, як-от автомобільні заводи. Однак нестача робочої сили та зростання витрат призвели до розширення використання роботів у нових секторах. Тепер роздрібна торгівля, будівництво, логістика, сільське господарство та доставка активно впроваджують автоматизацію з використанням передових промислових роботів, таких як FANUC LR Mate 200id/7L .

FANUC LR Mate 200id/7L

Сучасні промислові роботи стали зручнішими у використанні порівняно з минулим. Багато з них поставляються з шістьма осями і пропонуються у вигляді готових до використання рішень з попередньо налаштованими додатками, готовими робочими осередками та інтуїтивними інтерфейсами користувача. Наприклад, Universal UR5 можна підготувати до роботи лише за кілька годин. Ця зручність використання розширює сферу застосування роботів, зробивши їх доступними навіть для новачків.

Промислові роботи у 2024 році відкривають нові можливості для кар'єрного зростання працівників, замінюючи монотонні, небезпечні та стомлюючі завдання.

Це звільняє працівників від шкідливих та неприємних робочих позицій, надаючи можливість зайнятися більш важливими, кваліфікованими та високооплачуваними завданнями. Збільшення кількості компаній, що використовують роботи Yaskawa Motoman MA1440 , передбачає збільшення потреби у фахівцях з їх обслуговування, програмування та проектування. Заповнення робочих вакансій з використанням роботів дозволяє компаніям успішно увійти до сучасної ери праці.

2024 рік стає періодом значних інновацій у галузі промислової робототехніки.

З розвитком виробничого сектора роль промислових роботів стає дедалі важливішою, забезпечуючи ефективніше виробництво з точністю при зниженні витрат.

Промислові роботи - тренди 2024
4.1/5
29
Коментарі (0)

Схожі статті