Ріпак

Ріпак ДЛЯ ПОСІВУ

Ріпак - олійна рослина. Як припускають генетики, з'явився внаслідок схрещування польової та городньої капусти. В результаті вийшла однорічна трав'яниста рослина. Як і капуста, відноситься до сімейства хрестоцвітих. Невибагливий та придатний для вирощування у степовій зоні та середній смузі, може плодоносити до двох разів на рік. Є такі види ріпаку: ярий та озимий ріпак.

ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ РАПСУ

Цінність ріпаку - жирні кислоти: стеаринова, пальтемінова, лінолева, ліноленова, ерукова, ейкозенова. В результаті ріпакова олія оснащена поліненасиченими жирними кислотами, майже як оливкова. Більше того, у ріпаку міститься багато білка, на цих властивостях заснована сфера широкого застосування.

ВИКОРИСТАННЯ РАПСУ

Ріпак використовується в різних цілях: кормових, харчових, технічних. Культура використовується як корм для корів, овець, свиней. Це врожайний медонос, з якого одержують до 90 кг меду з гектара. Отримані після вичавки шрот і макуха - сировина для комбікорму. Насіння ріпаку - чудова сировина для отримання олії, виробництва маргарину. Технічна олія, виготовлена ​​з ріпаку, застосовується для мастила реактивних двигунів, загартування сталі, виготовлення мила, біопалива та еластичних матеріалів. Ріпакова олія популярна у фармацевтиці для виробництва мазей та масляних ін'єкцій.

Ріпак

ЗБІР ВРОЖЧА І ЙОГО ЗБЕРІГАННЯ

Важливо правильно вибрати час збирання врожаю та метод його подальшого зберігання. При цьому важливо врахувати, що насіння озимого ріпаку, що вже дозріло, може з легкістю випадати, створюючи своєрідний плетений візерунок на полях. Сьогодні виділяють основні методи збору:

  1. Обмолот із валків підбирачами.
  2. Обмолот із валків гострими ріжучими апаратами.
  3. Комбайнування різальним апаратом.
  4. Комбайнування подовженим різальним апаратом.

Примітно, що прямий збір урожаю за допомогою комбайнування є найкращим. Такий спосіб допомагає уникнути великих втрат ріпаку, як це часто відбувається при роздільному збиранні.

ЩО ВИГОТОВЛЯЮТЬ З РАПСУ

Цінність ріпаку полягає в його багатопрофільному застосуванні та виробництві натуральних продуктів харчування. Як згадувалося раніше, найчастіше цю культуру використовують для виготовлення харчової олії. Смакові та корисні властивості даного продукту набагато вищі, ніж у соняшникової олії. Щодо технічного виробництва - за рахунок різкого зростання цін на нафту, багато країн поступово переходять на натуральне паливо, що відноситься до альтернативного виду пального. Однак виробництво біопалива не виробляється в потрібних кількостях, тому що ріпак відноситься до найдорожчого джерела енергії.

ЯК ВИРОЩУВАТИ РАПС

Виділяють два види ріпаку:

  • ярий;
  • озимий.

Між цими двома видами кардинальних відмінностей немає. Тим не менш, озимий вигляд, при правильному виборі кампанії, добре переносить холод та стійкий до посухи. За твердженнями багатьох вчених у дикому вигляді зустріти цю культуру неможливо. Генетики навіть зараз сперечаються про місця появи ріпаку, приписуючи походження в Африці, Азії, Америці. Лідируючою маркою виробництва насіння ріпаку є компанія Seed Grain Company, яка виводить найбільш морозостійкі гібриди (сорту) ріпаку.

Багато хто бажає, щоб урожай ріпаку порадував своєю кількістю та якістю. Для цього потрібно знати правила вирощування культури. Насамперед, потрібно вибрати відповідний ґрунт. Вона має бути глинистою і глибокою, з широким запасом поживних речовин і мікроелементів. Якщо земля немає таких корисних властивостей, тоді бажано використовувати добрива. Найсприятливіший час для висадки – зима. Тоді висота ріпаку дорівнюватиме 15 см, а товщина - 1 см. Сприятлива температура коливається в діапазоні від 1 до 3 градусів. Цікаво, що ріпакові сходи здатні перенести навіть заморозки до -5 градусів. У таких суворих умовах вирощування ріпаку йде корм для тварин.

ЯК КУПИТИ РАПС В УКРАЇНІ?

ТОВ ТД «Астра-С» є офіційним дистриб'ютором та субдистриб'ютором багатьох компаній ріпаку в Україні. Тут ви завжди можете замовити посівний матеріал, вибравши зручну форму оплати та доставки, а також отримавши вичерпну консультацію спеціаліста.